AKADEMIA HIGH SCHOOL

CEL

Stworzenie skutecznego wayfindingu zachowując najwyższą formę i estetykę.

Projektem wizualnym zajęło się studio projektowe Hopa Studio, natomiast naszym zadaniem było dobór odpowiednich materiałów oraz stworzenie niestandardowego oznakowania spójnego z wizją Akademia High School.

W przypadku oznakowania numerycznego wybór padł na surową sklejkę o grubości 20mm z której wyfrezowane zostały cyfry oraz sygnet logo zgodnie ze specjalnie zaprojektowanym fontem dla potrzeb tej realizacji. Aby materiał był bardziej odporny na czynniki zewnętrzne wszystkie elementy zostały polakierowane bezbarwnym lakierem matującym, natomiast front został wyklejony złotą folią polimerową.

Klientowi zależało na tym by osoby odwiedzające oraz uczęszczające do szkoły czuły się dobrze we wnętrzach budynku usytuowanego przy placu Trzech Krzyży. Przestrzenie otwarte zostały obrandowane złotymi pasami których ciągłość można zaobserwować na frontach drzwi, w salach wewnątrz akademii, a nawet na klatkach schodowych których wysokość dochodziła do 10 metrów.

Dla uzyskania trwałości i wytrzymałości oznakowania przy założeniu, że część ścian ma pęknięcia i większość z nich posiada chropowatą strukturę została wykorzystana mocna folia natynkowa pokryta wcześniej złotą folią polimerową. Wizja złotych linii pozwoliła stworzyć przestrzeń pomocną w rozwijaniu swoich pasji między innymi dla przyszłych filmowców, sportowców i aktorów.

Wisienką na torcie realizacji było rozmieszczenie zdjęć i wizualizacji szkoły wydrukowanych w bardzo wysokiej jakości i rozdzielczości. Aby osiągnąć efekt przestrzenny grafik wydruki zostały umieszczone docelowo na podkładach z surowej sklejki 20mm.

Założony cel stworzenia wayfindingu i brandingu został osiągnięty dzięki pracy kilkunastu osób które powołały do życia wnętrza starej kamienicy by w przyszłości pomagała ona swoim designem urzeczywistniać intelektualne i twórcze ambicje uczniów Akademia High School.

AKADEMIA HIGH SCHOOL

CEL

Stworzenie skutecznego wayfindingu zachowując najwyższą formę i estetykę.

czytaj więcej

W przypadku oznakowania numerycznego wybór padł na surową sklejkę o grubości 20mm.

czytaj więcej

Klientowi zależało na tym by osoby odwiedzające oraz uczęszczające do szkoły czuły się dobrze we wnętrzach budynku.

czytaj więcej

Dla uzyskania trwałości i wytrzymałości oznakowania przy założeniu, że część ścian ma pęknięcia i większość z nich posiada chropowatą strukturę została wykorzystana mocna folia natynkowa.

czytaj więcej

Wisienką na torcie realizacji było rozmieszczenie zdjęć i wizualizacji szkoły wydrukowanych w bardzo wysokiej jakości i rozdzielczości.

czytaj więcej

Założony cel stworzenia wayfindingu i brandingu został osiągnięty dzięki pracy kilkunastu osób.

czytaj więcej