Brain Embassy i BeYOURSeFL

to oryginalne i bardzo nowoczesne koncepcje naszego wieloletniego klienta – firmy Adgar Poland. Brain Embassy to innowacyjna przestrzeń typu co-creating, skierowana zarówno do freelancerów, start-upów jak i przedstawicieli większych przedsiębiorstw. BeYOURSeLF jest przestrzenią skierowaną do małych i średnich firm, która łączy posiadanie dedykowanej powierzchni z możliwością przebywania na powierzchniach wspólnych. Zarówno projekty wnętrz obu powierzchni jak i projekty oznakowania zostały przygotowane przez pracownię projektową Modelina z Poznania.  Naszym zadaniem było sprostanie wymaganiom Klienta i architektów. Obie powierzchnie znajdują się na terenie 4 kompleksów biurowych – poniżej przedstawiamy zdjęcia realizacji z kompleksu Adgar BIT.

Wayfinding:

Jednym z ciekawszych i wartych uwagi elementów wayfindingu na powierzchniach były tabliczki informacyjne i kierunkowe. Nowoczesny projekt wymagał od nas niestandardowego sposobu wykonania. Tabliczki o wymiarach 50×20 cm wykonaliśmy z czarnej blachy o grubości 3mm. Ponieważ chcieliśmy uzyskać efekt „stali opalanej” przed zatwierdzeniem ostatecznej wersji wykonaliśmy wiele prób. Końcowy efekt uzyskaliśmy opalając blachę w rozżarzonym węglu. Nazwy pomieszczeń i stref wyfrezowaliśmy z surowej płyty mdf o grubości 3mm. Montaż do istniejących elementów na suficie wykonaliśmy za pomocą grubych łańcuchów. Cała koncepcja tabliczek jest idealnie dopasowana do wnętrza i koncepcji wykończenia, co możecie ocenić na poniższych zdjęciach.

Oznakowanie toalet

W przypadku tabliczek kierunkowych jedno rozwiązanie zostało zastosowane na obu powierzchniach – inna sytuacja ma miejsce przy oznakowaniu toalet. Ze względu na inny rodzaj drzwi w Brain Embassy i BeYOURSeLF zastosowane zostały dwa różne projekty i materiały. W przypadku oznakowania toalet na powierzchni Brain Embassy piktogramy zostały wycięte w „chmurkach” z surowej płyty mdf o grubości 3mm, natomiast na powierzchni BeYOURSeLF piktogramy i napisy zostały wycięte z folii ploterowej w wybranym kolorze i wyklejone bezpośrednio na drzwiach. Efekt końcowy w obu przypadkach jest niesamowity.

Oznakowanie Przeszkleń

W przypadku obu powierzchni mieliśmy doczynienia z wieloma przeszkleniami. Ze względu na przeznaczenie powierzchni musieliśmy przygotować przeszklenia tak aby zachować przestrzeń otwartą a jednocześnie zapewnić prywatność. Szyby zostały oklejone folią szronioną w zaprojektowanym przez projektantów wzorze cegieł, nawiązującym do wykończenia ścian na powierzchniach wspólnych. Projekt zakładał zaklejenie przeszkleń w dwóch wysokościach – 60 i 120 cm w zależności czy były to przeszklenia zewnętrzne czy wewnętrzne.

Oznakowanie dodatkowe

Poza standardowymi i najczęściej spotykanymi elementami wayfindingu, czy oklejeniem przeszkleń mieliśmy okazję wykonać mobilny kalendarz wykorzystując do tego szafę. Dzięki zastosowaniu bezbarwnej folii tablicowej, użytkownicy mogą zapisywać spotkania i planowane eventy przy pomocy markerów sucho-ścieralnych i zmieniać bez pozostawiania śladów po dotychczasowych napisach. Dodatkowo dni miesiąca zostały wykonane z folii magnetycznej, co umożliwia comiesięczne dopasowanie dat do konkretnych dni tygodnia.

Podsumowując

w przypadku opisywanych realizacji wykorzystywaliśmy głównie surowe materiały, folie różnego rodzaju i dibond. Oznakowanie każdej z powierzchni realizowaliśmy w maksymalnie 2 tygodnie od potwierdzenia możliwości rozpoczęcia prac produkcyjnych. Mamy za sobą oznakowanie kilku powierzchni – nie ukrywamy, że jest to jedna z naszych ulubionych realizacji i jesteśmy przekonani, że już wkrótce będziemy mieli możliwość współpracy z Klientem przy kolejnych lokalizacjach.

Brain Embassy i BeYOURSeFL

to oryginalne i bardzo nowoczesne koncepcje naszego wieloletniego klienta – firmy Adgar Poland.

czytaj więcej

Wayfinding

Jednym z ciekawszych i wartych uwagi elementów wayfindingu na powierzchniach były tabliczki informacyjne i kierunkowe

czytaj więcej

Oznakowanie toalet

W przypadku tabliczek kierunkowych jedno rozwiązanie zostało zastosowane na obu powierzchniach – inna sytuacja ma miejsce przy oznakowaniu toalet.

czytaj więcej

Oznakowanie Przeszkleń

W przypadku obu powierzchni mieliśmy do czynienia z wieloma przeszkleniami.

czytaj więcej

Oznakowanie dodatkowe

Poza standardowymi i najczęściej spotykanymi elementami wayfindingu, czy oklejeniem przeszkleń mieliśmy okazję wykonać mobilny kalendarz wykorzystując do tego szafę.

czytaj więcej

Podsumowując

w przypadku opisywanych realizacji wykorzystywaliśmy głównie surowe materiały, folie różnego rodzaju i dibond.

czytaj więcej