APW

Adgar Park West – kompleks trzech budynków biurowych na warszawskiej Ochocie. Współpracę z właścicielem budynku rozpoczęliśmy w 2014 roku jeszcze przed oficjalnym otwarciem kompleksu Adgar Park West. zrealizowaliśmy kompleksowego oznakowanie powierzchni wewnętrznej, oznakowanie w dwupoziomowym garażu podziemnym oraz oznakowanie terenów zewnętrznych. Podstawową zasadą, którą kierowaliśmy się przy planowaniu oznakowania była prostota i minimalizm. Piktogramy czy napisy nieprzytłaczają odbiorcy – są czytelne i doskonale spełniają swoją rolę oznakowania kierunkowego. Dominującymi kolorami są czerń i biel. Wchodząc do budynku w 2014 roku zaczynaliśmy prace od pustych ścian – jest to dla nas idealna sytuacja, gdyż planując wayfinding od zera możemy zrobić to w sposób perfekcyjny.

Oznakowanie kompleksu Adgar Park West jest naszą flagową i największą realizacją w zakresie wayfindingu.

Do dnia dzisiejszego zajmujemy się obsługą budynku w zakresie wymiany oznakowywania informacyjnego.

Wayfinding wewnętrzny

Zaczynając pracę w pustym budynku i rozpoczynamy projekt rozplanowania elementów, kierujemy się trzema zasadami dobrego oznakowania drogi:

  1. Oznakowanie początku drogi (wejścia do budynków, wyjścia z wind) – staramy się aby osoba odwiedzająca budynek już po samym wejściu do budynku czuła się komfortowo i wiedziała w którą stronę zmierzać.
  2. Środek drogi (miejsca, gdzie mamy możliwość zmiany kierunku lub długie ścieżki) – zawsze staramy się umieścić oznakowanie w połowie miejsca do wybranego celu aby upewnić osobę odwiedzającą w przekonaniu, że wybrała dobry kierunek. Jest to szczególnie ważne w przypadku długich ciągów komunikacyjnych.
  3. Koniec drogi (cel) – na końcu drogi zawsze pojawia się element informujący użytkownika, że dotarł do celu.

Właścicielowi budynku zależało na pozostawieniu maksymalnej ilości wolnej i pustej przestrzeni ze względu na częste eventy i możliwość czasowej adaptacji powierzchni. Dalatego też, jako nośnik elementów oznakowania wykorzystaliśmy istniejącą infrastrukturę – ściany i słupy, dzięki czemu przestrzeń jest otwarta i przyjazna użytkownikowi.

 

W przypadku oznakowania wewnętrznego, gdzie nie ma zmian temperatur i oddziaływania warunków atmosferycznych oraz w sytuacji gdzie mamy doczynienia z częstą wymianą oznakowania ze względu na zmianę najemców doskonale sprawdza się folia. Z tych powodów, przy wyborze materiału do oznakowania kompleksu, zdecydowaliśmy się na wykonanie napisów i piktogramów z folii. Oprócz folii pojawiają się elementy z plexi, blachy lub dibondu.

Wayfinding zewnętrzny

Kompleks Adgar Park West składa się obecnie z 3 budynków i dlatego niezbędne było oznakowanie terenów zewnętrznych zarówno dla ruchu pieszego jak i samochodowego. Oprócz standardowego oznakowania wejść do poszczególnych budynków i stef wykonaliśmy oznakowanie poziome na chodnikach i na ulicy dla kierowców oraz kierunkowskazy pionowe przy ciągach pieszych.

Kierunkowskazy zewnętrzne

Przy ciągach pieszych wykonaliśmy 10 kierunkowskazów zewnętrznych ułatwiających dotarcie do wybranych budynków i najemców strefy Adgar FIT. Przed rozpoczęciem produkcji przygotowaliśmy plan lokalizacji wraz z projektem każdego z kierunkowskazów.

Pionowe oznakowania kierunkowe zostały wykonane wg. naszego autorskiego pomysłu z wykorzystaniem m.in. lakierowanych i frezowanych rur aluminiowych, dibondu, plexi i folii odblaskowej.

Poziome oznakowanie kierunkowe

Ze  względu na wielkość obiektu, dużą ilość wejść, wjazdów i wyjazdów zdecydowaliśmy się wykonać elementy wayfindingu również na powierzchniach poziomych. Głównym celem wykorzystywania poziomego oznakowania jest jego czytelność dla kierowców, którzy na co dzień mają styczność ze znakami poziomymi. Zastosowane znaki poziome na terenach zewnętrznych kierują odwiedzających do konkretnych wejść, na parking podziemny oraz do poszczególnych wyjazdów. W garażu podziemnym oznakowanie poziome ma na celu wskazanie wejścia na powierzchnię coworkingową. Przed przystąpieniem do malowania wykonaliśmy projekt wraz z rozplanowaniem oznakowania na planach. Do wykonania znaków użyliśmy farby drogowej w wybranych kolorach.

Pozostałe elementy wykonane na terenie zewnętrznym:

– oznakowanie miejsc parkingowych wynajętych przez konkretne firmy

– pylon z listą najemców strefy Adgar FIT

– dwa pylony przy wejściach na teren kompleksu

– oznakowanie wjazdów do garażu podziemnego

– oznakowanie informacyjne: zakaz palenia, zakaz niszczenia trawy, informacje o RODO, zakaz postoju, itp.

APW

Adgar Park West – kompleks trzech budynków biurowych na warszawskiej Ochocie. Współpracę z właścicielem budynku rozpoczęliśmy w 2014 roku jeszcze przed oficjalnym otwarciem kompleksu Adgar Park West.

czytaj więcej

Wayfinding wewnętrzny:

Zaczynając pracę w pustym budynku i rozpoczynamy projekt rozplanowania elementów, kierujemy się trzema zasadami dobrego oznakowania drogi:

czytaj więcej

Właścicielowi budynku zależało na pozostawieniu maksymalnej ilości wolnej i pustej przestrzeni ze względu na częste eventy i możliwość czasowej adaptacji powierzchni.

czytaj więcej

Wayfinding zewnętrzny:

Kompleks Adgar Park West składa się obecnie z 3 budynków i dlatego niezbędne było oznakowanie terenów zewnętrznych zarówno dla ruchu pieszego jak i samochodowego.

czytaj więcej

Kierunkowskazy zewnętrzne

Przy ciągach pieszych wykonaliśmy 10 kierunkowskazów zewnętrznych ułatwiających dotarcie do wybranych budynków i najemców strefy Adgar FIT.

czytaj więcej

Poziome oznakowanie kierunkowe

Ze  względu na wielkość obiektu, dużą ilość wejść, wjazdów i wyjazdów zdecydowaliśmy się wykonać elementy wayfindingu również na powierzchniach poziomych.

czytaj więcej

Pozostałe elementy wykonane na terenie zewnętrznym:

czytaj więcej