Pokaż, dokąd należy zmierzać…

Na oznakowanie zewnętrzne składa się zbiór elementów przestrzeni, które są pierwszym etapem kontaktu klienta z nowo odwiedzanym obiektem. To one wpłyną na nastawienie osoby zmierzającej do budynku. Warto zadbać, by to nastawienie było pozytywne.

Na co należy zwrócić uwagę przy tworzeniu oznakowania zewnętrznego?

Przede wszystkim oznakowanie zewnętrzne powinno spełniać trzy warunki: być użyteczne, trwałe i estetycznie wykonane.

Użyteczność

Podstawową funkcją oznakowania zewnętrznego jest wskazanie drogi do celu. Może być nim wejście do budynku, poinformowanie potencjalnego klienta o właścicielu lub też użytkownikach danego budynku. Jest to zbiór elementów, które wskażą drogę na parking czy też drogę do opuszczenia budynku lub posesji.

Dobrze oznakowana przestrzeń zewnętrzna ułatwia kontakt, nie tylko na poziomie orientacji przestrzennej, ale także na gruncie biznesowym.

Trwałość

Jest podstawową cechą, jaką powinny charakteryzować się wszystkie elementy oznakowania zewnętrznego. Materiały, z których będzie ono wykonane, muszą być zatem wytrzymałe i wysokiej jakości. Oczywiście można zastosować także te mniej trwałe, ale należy to robić umiejętnie.

Nasi specjaliści potrafią doskonale dobierać charakter materiału, jego wytrzymałość do organizowanej przestrzeni. Co ważne, biorą przy tym pod uwagę stałość danego elementu (czy będzie on modyfikowany czy też nie będzie zmieniany przez długi czas).

Ponadto bardzo ważnym elementem są także mocowania: dyskretne, stabilne i odporne na różne warunki atmosferyczne. Nasza firma stawia na jakość wykonania, co jest gwarancją długowieczności danego elementu.

Estetyczne wykonanie

Na estetykę w dużym stopniu wpływa to, z jakich materiałów poszczególne elementy są wykonane i jaką techniką.

W sytuacji, gdy treść przekazu będzie często zmieniania, idealnie sprawdza się szkło. W przypadku elementów stałych, o niezmiennej treści, rekomendujemy zazwyczaj użycie takich materiałów jak: dibond, stal nierdzewna, blacha ocynkowana oklejona folią, lakierowana.

Jeśli klient zdecyduje się użyć innych materiałów, starannie dopasowujemy grubość materiału, aby w możliwie najwyższym stopniu zapewnić długotrwały, estetyczny wygląd.

Dbamy o jakość wykończenia każdego elementu. Zaprojektowane przez nas przekazy są jasne, czytelne, a  sposób ich wykonania jest indywidualnie dobrany do charakteru przestrzeni zewnętrznej i panujących tam warunków środowiskowych.

Jakie korzyści przynosi dobrze wykonane oznakowanie zewnętrzne?

Dobrze zaprojektowane i wykonane oznakowanie zewnętrzne spełnia dwie funkcje: wizerunkową i biznesową. Z jednej strony profesjonalny system oznakowania sprzyja budowaniu wizerunku marki nowoczesnej i profesjonalnej, z drugiej wpływa na pozytywne nastawienie osób, które znajdą się w tej przestrzeni. Owo nastawienie ma później niebagatelne znaczenie w dalszych kontaktach biznesowych.

Poza zrobieniem pozytywnego, pierwszego wrażenia na pracownikach, klientach i kontrahentach, dobrze wykonane oznakowanie zewnętrzne to oszczędność czasu i pieniędzy na konserwację czy poprawki w przyszłości.

Wybierając naszą firmę, będziesz mieć pewność jakości wykonania każdego elementu oznakowania. Nasi specjaliści doradzą optymalne materiały, które najlepiej sprawdzą się w Twojej przestrzeni. Zostaną one wybrane w oparciu o Twoje oczekiwania i środki finansowe, jakimi dysponujesz.

Zadbamy o to, by wybrane elementy mogły być długo użytkowane bez uszczerbku na ich jakości i wyglądzie. To zdejmie z Ciebie obowiązek częstego konserwowania i czyszczenia poszczególnych elementów, np. grafiki.