Na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie mieliśmy przyjemność przeprowadzić kompleksowe prace obejmujące projektowanie systemu wayfindingu, opracowanie projektów graficznych oraz produkcję i montaż oznakowania wewnętrznego i oznakowania zewnętrznego. Nasza firma została wybrana do realizacji tych zadań w wyniku udanych przetargów publicznych.

W pierwszym etapie naszej działalności zajęliśmy się projektowaniem graficznym oraz produkcją i montażem oznakowania zewnętrznego, mającego na celu ułatwienie nawigacji dla gości na terenie Stadionu Narodowego. Następnie skoncentrowaliśmy się na zaprojektowaniu i wykonaniu oznakowania wewnętrznego, obejmującego wszystkie nośniki na trzech poziomach stadionu, w tym trybuny i korytarze. W procesie planowania kładliśmy szczególny nacisk na czytelność grafiki oraz możliwość szybkiego odnalezienia przez odbiorców właściwej trasy.

Ze względu na specyfikę obiektu oraz jego narażenie na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak promienie słoneczne czy zmiany temperatury, użyliśmy materiałów odporowych na warunki atmosferyczne oraz korozję, które zapewniają trwałość i odporność na silne podmuchy wiatru.

Ostatnim wyzwaniem, które podjęliśmy, było obrendowanie betonowych ringów na dwóch poziomach wokół całego stadionu. Celem tego działania było poprawienie akustyki podczas koncertów organizowanych na PGE Narodowym oraz eksponowanie logo podczas różnych wydarzeń. W zakresie wymiany oznakowania współpracowaliśmy zarówno ze Spółką PL.2021+ jak i ich partnerami.

Użyte materiały: dibond, stal, aluminium, folia, plexi, siatki reklamowe

Zakres współpracy: przygotowanie projektów graficznych, produkcja i montaż oznakowania wewnętrznego i oznakowania zewnętrznego

Klient: PL.2012+ Sp. z o.o.

Kategoria: stadion

Lokalizacja: Warszawa