ZŁOTA 44

W przypadku oznakowania tak rozpoznawalnego budynku, jakim niewątpliwie jest Złota 44 głównym założeniem jest wyeksponowanie logo, a nie wskazanie drogi do wejścia – tzw. Wayfinding.

Gdy otrzymaliśmy prośbę o stworzenie oznakowania w najważniejszych punktach budynku Złota 44 naszym największym wyzwaniem było wykonanie eleganckiego logo w kolorze złotym. Jest to niezwykle trudny kolor, gdyż bardzo łatwo można uzyskać efekt „tandetnej” imitacji złota.

Oznakowanie budynku Złota 44 rozpoczęliśmy od wykonania projektu i propozycji oznakowania wejścia i recepcji. Właściciel budynku wraz z architektem wskazali miejsca w których mają znaleźć się logo, a naszym zadaniem było zaproponowanie odpowiednych materiałów i technologii wykonania.

Oznakowanie zewnętrzne

Przestrzenne, podświetlane logo zewnętrzne zostało zamontowane nad wejściowymi drzwiami obrotowymi. Boki logo wykonaliśmy z plexi opal, a front ze szczotkowanej blachy mosiężnej o grubości 1mm zabezpieczonej lakierem bezbarwnym. Ze względu na użytą blachę zdecydowaliśmy się na podświetlenie jedynie boków logo. W przypadku używania blachy mosiężnej na zewnątrz bardzo ważne jest jej zabezpieczenie lakierem bezbarwnym i odpowiednia pielęgnacja – w innym przypadku zacznie śniedzieć i nie będzie możliwości jej doczyszczenia.

Poza głównym logo na zewnątrz zdecydowaliśmy się wykonanie pełnego logo wraz z elementem graficznym na filarach okalających wejście. W tym przypadku również wykorzystaliśmy blachę mosiężną szczotkowaną o grubości 1mm klejoną do podkładu lakierowane na kolor złoty o grubości 5mm.

Logo w recepcji

W swoich realizacjach bardzo dbamy o spójność całego oznakowania i do tego zawsze staramy się nakłonić naszych Partnerów. Dlatego logo w recepcji zostało wykonane z blachy mosiężnej szczotkowanej o grubości 1,5mm. Blacha mosiężna jest materiałem najbardziej zbliżonym kolorystycznie do prawdziwego złota, a tego w recepcji budynku Złota 44 zabraknąć nie mogło. Logo zostało zamontowane do drewnianych paneli recepcji na dystansach 2cm. Ze względu na okazałą recepcję zdecydowaliśmy się na wykonanie logo o niewielkiej grubości aby tworzyło ciekawy dodatek i ozdobę bez przytłaczania odbiorcy.

Wayfinding w garażu

Niezwykle ważnym pomieszczeniem zarówno w budynkach biurowych jak i mieszkaniowych jest garaż. Do oznakowania kondygnacji wykorzystaliśmy plexi bezbarwną podklejoną folią kolorze złotym. Oznakowanie informacyjne montowaliśmy bezpośrednio do ścian zarówno w kolorze czarnym jak i białym i w obydwu przypadkach doskonale spełnia swoją rolę informacyjną i dekoracyjną. Umieszczając oznakowanie kierunkowe w garażu należy dbać o jego umiar – zawsze staramy się aby oznakowanie było czytelne i jak najbardziej szczegółowe ale nieprzytłaczające.  Poza oznakowaniem kierunkowym oraz oznakowaniem kondygnacji w garażu oznakowaliśmy miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Wykorzystaliśmy do tego czarną plexi 3mm montowaną bezpośrednio do betonowych filarów w garażu.

Złota 44

W przypadku oznakowania tak rozpoznawalnego budynku, jakim niewątpliwie jest Złota 44 głównym założeniem jest wyeksponowanie logo a nie wskazanie drogi do wejścia – tzw. Wayfinding.

czytaj więcej

Oznakowanie zewnętrzne

Przestrzenne, podświetlane logo zewnętrzne zostało zamontowane nad wejściowymi drzwiami obrotowymi.

czytaj więcej

Logo w recepcji

W swoich realizacjach bardzo dbamy o spójność całego oznakowania i do tego zawsze staramy się nakłonić naszych Partnerów.

czytaj więcej

Wayfinding w garażu

Niezwykle ważnym pomieszczeniem zarówno w budynkach biurowych jak i mieszkaniowych jest garaż.

czytaj więcej